Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opony do wózków widłowych – jak je prawidłowo wybrać

Wózki widłowe są powszechnie używane w najróżniejszych halach produkcyjnych czy magazynach. Za ich pomocą można przewozić cięższe, duże rzeczy, ale też dzięki wysięgnikowi ustawiać je na wyższych półkach. Wózki widłowe są oferowane w paru wersjach, które się od siebie różnią na przykład rodzajem stosowanego napędu. Różne są także opony stosowane w takich wózkach, a jednak to jest jeden z bardziej istotnych elementów tych urządzeń.

Niektóre modele wózków pozwalają na zamontowanie wyłącznie jednej odmiany opon, inne dają większą elastyczność. Najtańsze i najpopularniejsze są pneumatyczne opony. Charakteryzują się one uniwersalnością i praktycznością, dzięki czemu instalowane być mogą w zasadzie w w każdym pojeździe tego typu. Występują w dwóch wersjach, czyli radialnej i diagonalnej, a wybór konkretnego typu będzie uzależniony od miejsca i charakteru pracy. Dużą zaletą tego rodzaju opon jest ich niewysoka cena zakupu i wysoki poziom uniwersalności, ale wiąże się to z nieco niższą wytrzymałością na przebicia.

Dlatego też w takich miejscach, w których ryzyko związane z przebiciem będzie większe, lepiej jest zastosować opony pełne. Z uwagi na to, że one nie mają we wnętrzu powietrza, to ich odporność na uszkodzenia mechaniczne będzie sporo większa. Jednak ta wersja opon cechuje się dużo niższą amortyzacją, co w części przypadków może nawet spowodować uszkodzenie ładunku. Dużo w temacie wybierania opon można będzie znaleźć w sieci, można w wyszukiwarce podać hasło opona do wózka widłowego Stalowa Wola i przejrzeć otrzymane wyniki.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY