Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Odstraszacze elektroniczne – skuteczna metoda na pozbycie się kun

W domach wielu osób bardzo często pojawiają się nieproszeni goście. Niektórzy z nich są naprawdę uciążliwi, i mogą spowodować różnego rodzaju szkody. jeden z najczęściej spotykanych to właśnie kuna domowa, jaka lubi budować gniazda na strychach czy poddaszach. Niejednej osobie kojarzy się ona z sympatycznym, miłym zwierzakiem. A w rzeczywistości jest to bardzo sprytny drapieżnik, którego obecność może właściciela budynku narazić na liczne szkody.

Kuna na strychu poważnie potrafi na przykład zniszczyć izolację czy ocieplenie, a naprawa tego wiąże się niejednokrotnie z wysokim kosztem i potrzebą przeprowadzania skomplikowanych prac. Na kuny narzekają także właściciele aut, bowiem przegryzają one często kable w pojazdach. Dlatego też jeśli ktoś dostrzeże obecność tych zwierząt, to powinien zająć się ich skutecznym odstraszaniem.

Pomysłów i sposobów na to, aby kuna na strychu nie sprawiała problemów znajdzie się sporo, lecz zdecydowana ich większość zupełnie się nie sprawdza. To dotyczy na przykład głośnego hałasu czy rozsypywania jakiś intensywnie pachnących substancji, kuny bardzo szybko przyzwyczajają się do tego. Jako skuteczny sposób można jednak polecić odstraszacz na kuny. Jest on złożony z cienkich przewodów, które są dokładnie rozciągnięte dookoła całego budynku. Przez te kable puszczany jest prąd o niedużym natężeniu, który nie spowoduje żadnej krzywdy u zwierząt. Jest on jednak tak mało przyjemny, że po paru próbach wejścia do środka kuny przeważnie sobie dają spokój i szukają innego miejsca.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY