Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Króćce pomiarowe – gdzie się ich używa

Instalacje gazowe i wodne często wymagają odpowiedniej kontroli. Ma to duże znaczenie, bowiem wszelakie zakłócenia ciśnienia czy przepływu mogą spowodować jakąś poważną awarię, czy nawet stanowić niebezpieczeństwo dla otoczenia. Z tego też powodu w takich instalacjach powszechnie się instaluje najróżniejsze pomiarowe urządzenia, takie jak na przykład manometry albo przepływomierze. Lecz w niejednym przypadku nie da się ich tak po prostu umieścić w rurze, tylko trzeba znaleźć jakieś inne rozwiązanie. Powszechnie stosuje się w takich przypadkach króćce pomiarowe, czyli mechanizmy służące do montażu pomiarowych czujników. Tego typu króćce są na stałe montowane na rurach, albo przy pomocy spawania, albo gwintu.

Ich wewnętrzna średnica dobierana jest w taki sposób, żeby bez problemów można było umieścić tam wymagane czujniki, przeznaczone do mierzenia. Ale to nie jest jedyne zastosowanie tych elementów, gdyż wykorzystywać je też można do doprowadzania i odprowadzania medium, czy w postaci wzierników do obserwowania wnętrz zbiorników. Króciec pomiarowy posiadać może różnorodną formę, w wielu przypadkach wykorzystuje się dodatkowe kołnierze, umożliwiające prosty montaż różnych elementów. Króćce dostępne są w wielu odmianach różniących się specyfikacją, wielkością oraz zastosowanym materiałem. Jeżeli nie uda się znaleźć nic pasującego spośród dostępnych modeli, to króćce producent bez problemów zrobi je na zamówienie, wystarczy jedynie przesłać przygotowaną specyfikację.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY