Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie dokumenty potrzebne będą do wyceny maszyn i nieruchomości

Wiele firm na pewnym etapie swojej działalności będzie potrzebować kredytu. Lecz banki podchodzą dość ostrożnie do ich przyznawania, szczególnie na większe kwoty. W wielu przypadkach konieczne będzie ustanowienie zabezpieczenia, przykładowo w formie nieruchomości czy urządzeń. Nie tylko to pozwoli uzyskać większą kwotę, lecz również i mniejsze oprocentowanie, ponieważ kredytodawca ma większe zabezpieczenie na wypadek braku spłaty zobowiązań klienta.

Jednak żeby nieruchomość czy maszyna faktycznie mogła stanowić takie zabezpieczenie, to spełnić trzeba szereg warunków, a jeden z nich to wykonanie wyceny. Taka wycena jest niezbędna do tego, aby oszacować we właściwy sposób warunki pożyczki, i musi ją wykonać rzeczoznawca Poznań, posiadając niezbędne uprawnienia. Wykaz rzeczoznawców do wyceny dostać można w banku, lecz można także skorzystać z wyszukiwarki, wpisując w niej na przykład hasło wycena maszyn i urządzeń. Zależnie od przedmiotu wyceny w każdym przypadku będą niezbędne odpowiednie dokumenty.

W przypadku nieruchomości przeważnie będzie to odpis z ksiąg wieczystych i wypisy z rejestru gruntów, oraz kilka map i dokumentacja techniczna. Jeśli ktoś będzie wyceniał maszynę, to pokazać mu będzie trzeba fakturę zakupu oraz techniczną i rozruchową specyfikację. Z reguły będzie się też trzeba liczyć z koniecznością wykonania jakiś oględzin, podczas jakich zostanie sprawdzony stan techniczny i zrobiona niezbędna dokumentacja zdjęciowa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY