Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak można wykonać świadectwo energetyczne budynku

Osoby mieszkające w budynkach wybudowanych po 2009 roku mają przeważnie temat świadectw energetycznych załatwiony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy taki budynek musi odpowiedni certyfikat posiadać. Ale od roku 2023 sporo się zmieniło jeśli chodzi o obiekty starsze, ponieważ miała wtedy miejsce poważna nowelizacja przepisów. I zgodnie z aktualnie obowiązującymi regulacjami prawnymi jeśli ktoś planuje sprzedać lub wynająć mieszkanie czy dom postawione przed 2009 rokiem, to koniecznie będzie musiał taki certyfikat zrobić.

Jeżeli tego nie zrobi, to naraża się na spore kary finansowe, które niekiedy mogą wynieść nawet do pięciu tysięcy złotych. Jest to znacznie więcej niż kwota jaką należy zapłacić za świadectwo energetyczne mieszkania, dlatego naprawdę nie opłaca się o tym obowiązku zapominać. Szczególnie że zrobienie tego typu świadectwa nie jest bardzo trudne i bez problemów da się to zrobić w kilkanaście dni.

W naszym kraju funkcjonuje dużo firm oferujących tego typu usługi, z reguły ich propozycja jest bardzo podobna. W pierwszej kolejności trzeba zacząć od sprawdzenia, czy wyszukana firma faktycznie posiada odpowiednie uprawnienia do wykonywania takich certyfikatów. Z formalnych rzeczy należy podesłać informacje które dotyczą stanu obiektu, rodzaju ocieplenia czy rodzaju, a także kilka fotografii. Po dostaniu tego wszystkiego audytor w przeciągu tygodnia czy dwóch przygotuje dokument i go prześle. Przeważnie koszt takiej usługi nie będzie większy niż kilkaset złotych, trochę więcej trzeba zapłacić przy większych budynkach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY