Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Gdzie można szukać specjalisty do zrobienia energetycznego świadectwa

Posiadaczom nieruchomości jakiś czas temu doszedł nowy obowiązek, związany z potrzebą posiadania energetycznego świadectwa. Świadectwa takie są dziś wymagane dla obiektów, które wybudowane zostały po 2009 roku. Wszystkie nowo powstające inwestycje ten certyfikat muszą posiadać, wymagane jest to bowiem obowiązującymi przepisami. Przy budynkach starszych ten obowiązek dotyczy wyłącznie przy wynajmie albo sprzedaży. Jeżeli ktoś go nie spełni, to jest narażony na grzywnę, jaka wynieść może nawet pięć tysięcy.

Ale bardzo możliwe, że za pewien okres czasu wszystkie budynki będą musiały zostać zweryfikowane pod względem energetycznym, przepisy idą bowiem wyraźnie w tę stronę. Z uwagi na kwotę ewentualnej kary nie opłaca się takiego certyfikatu nie zrobić, gdyż ceny wcale jakieś wysokie nie są. Dużo będą one zależały od rozmiaru budynku i jego technicznego stanu, ale też położenia. Za niewielkie mieszkanie zapłaci się mniej więcej trzysta złotych, ale przy dużych wielorodzinnych budynkach ostateczna kwota skończyć się może nawet na kilku tysiącach. Do wykonania tego typu świadectwa zatrudnić trzeba osobę, jaka będzie posiadała odpowiednie zezwolenia na to.

Osoby takie dysponować też muszą rzetelnym doświadczeniem i wiedzą, żeby robione przez nie audyty były w pełni wiarygodne. Szukać ich można na różne sposoby, jeden z nich to wpisanie w wyszukiwarce hasła Wykaz osób uprawnionych do sporządzania świadectw energetycznych, a następnie przejrzenie stron, które zostały wyświetlone.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY