Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Domy bliźniacze – w jakich przypadkach opłaca się je budować

Wiele osób zastanawiając się nad własnym domem nie bierze wcale pod uwagę opcji tak zwanego bliźniaka. O tych budynkach panuje wiele opinii, które nie do końca będą one odpowiadać rzeczywistości. Takie bliźniaki mają bowiem wiele zalet, zarówno jeżeli mówimy o kosztach samej budowy, jak też późniejszej eksploatacji.

Po pierwsze przy bliźniaku nie trzeba jednak wydawać tak dużo na działkę, potrzebna będzie dużo mniejsza niż na dwa oddzielne budynki. Sporo kosztów odchodzi także z tego powodu, że domy takie dysponują jedną wspólną ścianą, zarówno jeśli chodzi o postawienie jak i ogrzewanie później. Zupełnie nie ma się co obawiać o prywatność, a argument taki podnoszony jest też często przez osoby krytykujące takie rozwiązanie.

Dobrze wykonane projekty domów w zabudowie bliźniaczej mają całkowicie oddzielne ogrody, wejścia i bramy, dzięki czemu sąsiedzi nie będą uczestniczyć w życiu na co dzień. Jeśli zrobi się dodatkowo dobrą akustyczną izolację i posadzi jakieś krzewy lub żywopłot pomiędzy, to faktycznie można mieszkać w przyjemny sposób.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY