Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu warto szczegółowo sprawdzić odbierane od dewelopera mieszkanie

Odbiór kluczy do swojego wymarzonego mieszkania czy domu dla wielu właścicieli jest sporym przeżyciem. Tak dużym, że podczas odbioru nie zwracają oni uwagi na wiele większych i mniejszych niedoróbek, jakie z reguły się pojawią. A to zakończyć się może sytuacją, że jeżeli okryte rzeczy zostaną zgłoszone do poprawy w późniejszym terminie, to deweloper na przykład może wszystko przeciągał, albo też po prostu się będzie migał od wykonania napraw.

Z tego też powodu najlepszą opcją będzie sprawdzenie wszystkiego dokładnie przed podpisaniem protokołu odbioru, co pozwoli później uniknąć licznych sporów i nieporozumień. Istnieje jedynie jeden kłopot w tym wszystkim, a mianowicie taki, że wiele osób nie ma odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, aby wyłapać wszystkie takie rzeczy.

Z tego też powodu w takich sytuacjach bardzo dobre wyjście to odbiór domu od dewelopera poznań wykonany przez jakiegoś fachowca, który po prostu będzie się znał na tym. Taka osoba nie tylko powinna posiadać doświadczenie budowlane i techniczne, ale też wiedzieć, na które rzeczy zwrócić swoją uwagę. Również jeśli będzie chodziło o dokumenty, bo przykładowo wszystkie oddawane obecnie do użytku budynki posiadać powinny świadectwo energetyczne poznań, i to akurat też należy sprawdzić dokładnie. Czas na taką inspekcję nie powinien przeważnie wynieść więcej niż godzinę czy dwie, a po niej przygotowany zostanie szczegółowy raport. Zgodnie z przepisami po stronie firmy deweloperskiej będzie leżało usunięcie tych niedociągnięć w terminie jednego miesiąca.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY