Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to jest i kto musi posiadać świadectwo energetyczne

Jeżeli ktoś chciałby obecnie sprzedać dom czy mieszkanie, jakie pochodzą sprzed 2009 roku, to musi pamiętać o tym, żeby spełnić jedną ważną formalność. Mianowicie chodzi o świadectwo energetyczne, które jest niezbędne w przypadku takiej transakcji. Za niedopełnienie tego będą grozić dość poważne finansowe konsekwencje, dlatego też nie należy o nim zapominać. Zresztą dotyczy to nie tylko samej sprzedaży, ale też i zwykłego wynajmu, przy nim również będzie potrzebny wspomniany dokument.

Koszty wykonania tego typu świadectwa nie są wysokie, potencjalne kary będą znacznie wyższe. Jeśli do ocenienia będzie nieduże mieszkanie czy dom, to bez problemów się uda zamknąć w kwocie kilkuset złotych. Posiadacze większych nieruchomości też trochę więcej zapłacą, ale dla prywatnej osoby nie powinno to przekroczyć tysiąca. Nie będzie także żadnego problemu ze znalezieniem fachowca czy też firmy, jaka to wykona.

Po wpisaniu w jednej z wyszukiwarek hasła audyty energetyczne Wrocław otrzyma się listę adresów, wystarczy jakiś wybrać, zadzwonić i umówić się wszystkie prace. Z pewnością trzeba będzie podesłać określone dokumenty oraz zdjęcia obiektu, lecz wszystko to powie już osoba zajmująca się świadectwem. Taki dokument dostać można w formie papierowej i elektronicznej, obie są respektowane przez instytucje i urzędy. Jeśli w budynku nie będzie żadnych modyfikacji, to certyfikat ważność będzie miał przez 10 lat. Ale jeżeli zostaną wykonane jakieś duże przeróbki, to będzie go trzeba powtórzyć.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY